AANTAL STOPPENDE ZZP ‘ERS IN LIMBURG HET LAAGSTE T.O.V. REST VAN NEDERLAND
Voor het eerst sinds tijden stopten het afgelopen kwartaal meer Limburgers een eigen bedrijf dan er starten. Er kwamen in het eerste kwartaal van dit jaar 2923 nieuwe vestigingen bij (waarvan 2234 zzp’ers) maar 3133 vestigingen werden er beëindigd (2065 zzp’ers) (bron KvK trendrapport kwartaal 1 KVK Trendrapport Q1 2025: Sterkste stijging van het aantal stoppers in 10 jaar | KVK). De trend die zich in 2024 aandiende blijkt aan te houden in 2025.
Opvallend is dat het aantal stoppende zzp’ers in Limburg op het laagste niveau ligt in Nederland. Schijnbaar gaan inwoners uit deze provincie verantwoorder om met het starten van een eigen onderneming. Experts wijten de daling van het aantal vestigingen aan overheidsbeleid: de aanpak van schijnzelfstandigheid en de komende verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zzp’ers zou ervoor zorgen dat er een correctie aan het plaats vinden is.
Dan, wat betreft de strengere handhaving op de Wet DBA; hoe voorkom je schijnzelfstandigheid?
- zorg dat je opdracht een kop en een staart heeft;
- werk op jouw manier, vermijd een werkgevers-gezagverhouding;
- ben je verhinderd? Laat je vervangen;
- laat je ondernemerschap zien (website, social media, blog);
- ga een resultaatverplichting aan, geen inspanningsverplichting.
Eens te meer een reden om verantwoord van start te gaan: een goede voorbereiding zorgt voor een gedegen afweging en daar helpen wij als StartersCentrum graag aan mee. Het begin van een goede zaak in Limburg begint bij www.startercentrum.nl.